Uutiset

22.8.2018Murron säbäkerhot (1. lk kerho ja 2-3 lk kerho) syksyllä 2018!Lue lisää »17.4.2018Ahmojen kevätkokous ja kevätkauden päättäjäiset Kuulammen koululla keskiviikkona 2.5.2017 klo 18.00Lue lisää »11.1.2018Rantalakeus Cup:n Tyrnävän osakilpailu sunnuntaina 25.2Lue lisää »11.1.2018Tyrnävän kunnanmestaruushiihdot 17.2.2018 keskustan urheilukentällä!Lue lisää »10.1.2018Ahmojen kevätretki suunnittelilla la 14.4.2018 Isolle SyötteelleLue lisää »

Rantalakeus Maastot, Tyrnävän osakilpailu, tiistaina 12.9.2017 klo 17 alkaen Murron koulun kivituhkaradalla

28.08.2017

Rantalakeus Maastojen tulokset - Tyrnävän osakilpailu 12.9.2017 Murron koululla. 

Tulokset:

Rantalakeus-lehti:
http://www.rantalakeus.fi/urheilu/tyrnavalla-hyva-osanotto-sateesta-huolimatta--matkaan-ampaisi-70-juoksijaa-6.703.284063.ea61eb21dc

--

Ty­töt 2012 tai nuo­rem­mat synt. 300 m (il­man ai­kaa ja jär­jes­tys­tä): Ee­vi Hei­no­nen LNM, Ven­la Hä­li­nen, Jen­na Kar­hu­maa , Vee­ra Kar­vo­nen Kem­pe­le, Mi­rel­la Ki­vi­mä­ki, El­la Pe­tä­jä­kan­gas Tyr­nä­vä.

Po­jat 2010 - 2011 synt. 600 m (il­man ai­kaa ja jär­jes­tys­tä): Joel Ha­via, Juho Mart­ti­la, Eliel Paa­so, Ot­so Sa­ra­ve­si, Art­tu Ter­vo­nen KeKi.


Ty­töt 2010 - 2011 synt. 600m (il­man ai­kaa ja jär­jes­tys­tä): Lumi Miik­ku­lai­nen.

Ty­töt 2008 - 2009 synt. 1000 m: 1) Ali­na Kyl­lö­nen 4.30 TYA, 2) Eli­sa Lin­na­kan­gas 4.57 Kem­pe­le, 3) Mira Mart­ti­la 5.03 LNM, 4) Sil­ja Hä­li­nen 5.09 Tyr­nä­vä, 5) An­ni Mä­ki­nie­mi 5.10 LNM, 6) Son­ja Hä­li­nen 5.11 Tyr­nä­vä, 7) Wil­ma Kos­ke­la 5.36 5.36, 8) So­fia La­to­maa 5.37, 9)Pih­la Lu­mi­jär­vi 5.41 LNM, 10) Sai­mi Pu­ra­nen 5.41 LNM, 11) Ida Nie­me­lä 6.43 Kem­pe­le.

Po­jat 2008 - 2009 synt. 1000 m: 1) San­te­ri Vai­ho­ja 4.15 KeKI/Ajax F08, 2) Ola­vi Nuo­jua 4.22, 3) Lau­ri Si­mo­la 4.25 TYA, 4) Ot­to Paa­so 4.52, 5) Ma­ti­as La­to­maa 5.00, 6) Kons­ta Le­pis­tö 5.25, 7) Erik Kar­hu­maa 6.07, 8) On­ni Hei­no­nen 6.58 LNM.

Ty­töt 2006 - 2007 synt. 1000 m: 1) Anes­sa Kis­ner 3.59 KeKi, 2) Lil­ja Si­mo­la 4.20 TYA, 3) An­nii­na Jern­vall 4.22 KeKi, 4) San­ni Räi­hä 4.29, 5) So­fi­an­na Ohu­kai­nen 4.46 KeKi, 6) Mil­ja Lu­mi­jär­vi 5.09 LNM, 7) Ii­ris Mu­ta­nen 5.36, 8) Oo­na Jun­tu­nen 6.38.

Po­jat 2006 - 2007 synt. 1000 m: 1) Aa­po Mä­ki­nie­mi 3.47 LNM, 2) Jaa­ko Huo­ta­ri 3.56 Kiek­ko-La­ser, 3) Nik­las Mur­to 4.07  Kiek­ko-La­ser, 4) Ee­li Kai­nu­lai­nen 4.11 LNM, 5) Aa­dam Le­pis­tö 4.42.

Ty­töt 2004 - 2005 synt. 2000 m: 1) Oo­na La­to­maa 8.11, 2) Ade­le Le­pis­tö 8.42 Tyr­nä­vä, 3) Vera Ruo­ko­kos­ki 8.47 KeKi, 4) Em­mi Ran­ta­la 8.59 KeKi.

Po­jat 2004 - 2005 synt. 2000 m: 1) Aar­re Pauk­ke­ri 7.06 LNM, 2) Jus­tus Maa­lo 8.29 LNM, 3) Vil­le Hei­no­nen 8.36 LNM, 4) Luu­kas Saik­ko­nen 8.60, 5) Al­var Tuo­hi­maa 9.16, 6) Sa­mu­el Tim­lin 11.07, 7) Mii­ka Man­ni­nen 11.07.

Ty­töt 2002 - 2003 synt. 2000 m: 1) In­ke­ri Kyl­mä­nen 8.00 LNM, 2) Kert­tu Pu­ra­nen 8.27 LNM.

Po­jat 2002 - 2003 synt. 2000 m: 1) Mis­ka Saik­ko­nen 9.43, 2) Vik­tor Kin­nu­nen 9.43.

Nai­set 4000 m: 1) Hen­riik­ka He­lis­tö 18.38 Kem­pe­le, 2) Jo­han­na Ohu­kai­nen 19.08 KeKi.

Mie­het 4000 m: 1) Kari Pou­ti­ai­nen 11.53 LNM, 2) Juha-Mat­ti Hei­no­nen 13.49 LNM, 3) Jari Ran­ta­la 15.13 KeKi, 4) Juk­ka-Pek­ka Lau­la­jai­nen 15.15 LNM, 5) Mar­ko Ruo­kos­ki 15.45 Muo­ni­on Kiri, 6) La­to­maa Juha 17.16, 7) Las­se Paa­so 17.29 Tyr­nä­vä, 8) Jari Ohu­kai­nen 18.06 KeKi, 9) Esa Jus­sin­nie­mi 18.28 LNM.

MAASTOJUOKSURL2017.jpg

-----------------------------------------


Ilmoittautuminen Murron koululla (tai lähtoalueella) 17-18. Sarjat 2012 synt. ja nuoremmat ja sarjoja aina aikuisiin saakka. Vuonna 2009 syntyneet ja sitä nuoremmat palkitaan kaikki.

Tapahtuma on kaikille avoin eikä edellytä urheiluseuran jäsenyyttä tai esim. osallistumista muihin osakilpailuihin. Muut osakilpailut merkitty alla tapahtuman ilmoituksessa (julkaistu Rantalakeus lehdessä 16.8).

Koululla 6B luokan kanttiini! 

(kuva: Rantalakeus, http://www.rantalakeus.fi/)

22.08.2018Murron säbäkerhot (1. lk kerho ja 2-3 lk kerho) syksyllä 2018!
17.04.2018Ahmojen kevätkokous ja kevätkauden päättäjäiset Kuulammen koululla keskiviikkona 2.5.2017 klo 18.00
11.01.2018Rantalakeus Cup:n Tyrnävän osakilpailu sunnuntaina 25.2
11.01.2018Tyrnävän kunnanmestaruushiihdot 17.2.2018 keskustan urheilukentällä!
10.01.2018Ahmojen kevätretki suunnittelilla la 14.4.2018 Isolle Syötteelle
08.01.2018Kerhot jatkuvat 8.1.2018/10.1.2018 ja hiihtokerho alkaa 9.1.2018!
08.01.2018Tyrnävän Ahmojen Hiihtokoulu 9.1.2018 alkaen!
01.10.2017Syyskokous tiistaina 19.10.2017 klo 18.00 Kunnantalon kahviossa- Syyskokous tiistaina 19.10. klo 18.00 Kunnantalon kahviossa
19.09.2017Frisbeegolfin Tyrnävän kunnanmestaruuksista kisailtiin lauantaina 7.10 Murron frisbeegolf-radalla
07.09.2017Kunnanmestaruus maastojuoksukisat keskustan kuntoradalla Kotiseututalolla ke 20.9.2017 klo 17.30 ..

Siirry arkistoon »