Uutiset

28.2.2019Tyrnävän Kunnanmestaruus-hiihdot - tuloksetLue lisää »25.2.2019Rantalakeus-cup hiihdot 2019: Tulokset - Kempele ti 12.3 (iltakisa)Lue lisää »14.1.2019Ahmojen hiihtokoulu lapsille ti 12.2.19 klo 18 urheilukentällä!.Lue lisää »19.11.2018Tyrnävän hiihtäjäiset 1879 - juttua historiastaLue lisää »4.11.2018Fatbike-maastoajot 24.11.18.Lue lisää »

Tyrnävän Kunnanmestaruus-hiihdot - tulokset

28.02.2019

Tyrnävän kunnanmestaruushiihdot hiihdettiin keskustan urheilukentällä 28.2.2019.

Kisoihin osallistui 63 reipasta hiihtäjää.

TULOKSET:

----------------------------------------------------------------------                          

Tytöt 5 vuotta

1.                        Olga Kämäräinen

2.                        Roosa Ollakka

3.                        Aava Laaninen

                          

Pojat 5 vuotta

1.                        Jaakko Seppänen

2.                        Eemil Myllylahti

3.                        Noel Sivula

4.                        Joose Hiltunen

5.                        Ville Kallinen

6.                        Joona Sormunen

7.                        Valto Myllylahti

                          

Tytöt 6 vuotta

1.                        Fanni Sivula

2.                        Lempi Suoniemi

3.                        Hennina Laaninen

                          

Pojat 6 vuotta

1.                        Oliver Saarimaa

2.                        Antti Tervo

3.                        Rony Ojala

                          

Tytöt 8 vuotta

1.                        Lotta Kallinen

2.                        Anni Pihlajaniemi

3.                        Jenny Seppänen

4.                        Heta Kipinä

5.                        Sinna Viirikangas

6.                        Silva Kämäräinen

                          

Pojat 8 vuotta

1.                        Veikka Väyrynen

2.                        Klaus Sivula

3.                        Lauri Rahkila

4.                        Erkka Väyrynen

5.                        Topias Kurttila

6.                        Oliver Myllylahti

7.                        Lasse Ollakka

8.                        Nicolas Rusila

9.                        Aatu Vähänen

10.                      Veikka Kallinen

                          

Tytöt 10 vuotta                        

1.                        Riina Sivula

2.                        Greeta Sivula

3.                        Anni Kujala

4.                        Lotta Karhumaa

5.                        Silva Tiirola

6.                        Iina Kujala

7.                        Sanni Vähänen

8.                        Alina Myllylahti

                          

Pojat 10 vuotta                        

1.                        Eero Pihlajaniemi

2.                        Urho Kipinä

3.                        Aatu Kemppainen

                          

Tytöt 12 vuotta                        

1.                        Anni Marttinen

2.                        Saaga Sivula

3.                        Adele Tiirola

4.                        Elvia Kämäräinen

                          

Pojat 12 vuotta                        

1.                        Henri Rahkila

2.                        Eelis Keränen

3.                        Anton Ojala

4.                        Veeti Haapalainen

5.                        Saku Sulkala

6.                        Peetu Vähänen

7.                        Julius Klasila

                          

Tytöt 14 vuotta                        

1.                        Malla Latvakoski

2.                        Emmi Marttinen

                          

Pojat 14 vuotta                        

1.                        Veikka Arfmann

                          

Tytöt 16 vuotta                        

1.                        Anni-Julia Pylvänäinen

                          

Pojat 16 vuotta                        

1.                        Roni Rahkila

                          

Miehet             

1.                        Arto Ollakka

--------------------------------------------------------------------------------

----------------------

Tyrnävän Kunnanmestaruus-hiihdot

torstaina 28.2 klo 18.00

keskustan urheilukentällä

Ilm. klo 17.15 – 17.45.

Sarjat vauvasta vaariin,

tyyli vapaa, lyhyet matkat!

 

Tervetuloa hiihtelemään!

Järj. Tyrnävän Ahmat ry

28.02.2019Tyrnävän Kunnanmestaruus-hiihdot - tulokset
25.02.2019Rantalakeus-cup hiihdot 2019: Tulokset - Kempele ti 12.3 (iltakisa)
14.01.2019Ahmojen hiihtokoulu lapsille ti 12.2.19 klo 18 urheilukentällä!.
19.11.2018Tyrnävän hiihtäjäiset 1879 - juttua historiasta
04.11.2018Fatbike-maastoajot 24.11.18.
11.10.2018Tyrnävän Ahmat ry, Syyskokous 2018, to 1.11.18 klo 18, kunnantalon kahvio
23.09.2018Liikuntakerho 6 - 10 v. Kuulammen koululla keskiviikkoisin 19-20
22.08.2018Murron säbäkerhot (1. lk kerho ja 2-3 lk kerho) keväällä 2019!
17.04.2018Ahmojen kevätkokous ja kevätkauden päättäjäiset Kuulammen koululla keskiviikkona 2.5.2017 klo 18.00
11.01.2018Rantalakeus Cup:n Tyrnävän osakilpailu sunnuntaina 25.2

Siirry arkistoon »