Uutiset

4.10.2017Syyskokous torstaina 19.10.2016 klo 18.00 Kunnantalon kahviossaLue lisää »7.9.2017Kunnanmestaruus maastojuoksukisat keskustan kuntoradalla Kotiseututalolla ke 20.9.2017 klo 17.30 ..Lue lisää »19.9.2017Frisbeegolfin Tyrnävän kunnanmestaruuksista kisailtiin lauantaina 7.10 Murron frisbeegolf-radallaLue lisää »7.9.2017Syyskokous tiistaina 19.10.2017 klo 18.00 Kunnantalon kahviossa- Syyskokous tiistaina 19.10. klo 18.00 Kunnantalon kahviossaLue lisää »4.9.2017Murron säbäkerhot (1. lk kerho ja 2-3 lk kerho) syksyllä 2017Lue lisää »

Tyrnävän kunnanmestaruudet hiihdossa ratkottiin maanantaina 16.2.2015 keskustan urheilukentällä vapaalla tyylillä.

Reippaita pieniä hiihtäjiä oli saapunut kisoihin mukava määrä, vaikka pienimpien sarjaan olisi mukaan mahtunut haastajiakin!

 

Tulokset:

T4: 1. Linnea Räisänen 3:18


P5: 1. Mauri Suoniemi 2:02


T5: 1. Sanni Vähänen 2:51


T6:
1. Hertta Rajander 1:55,
2. Emilia Markus 2:28,
3. Hilda Siromäki 2:40,
4. Silja Hälinen 3:55


T8:
1. Helmi Pöllänen 1:37,
2. Alina Kyllönen 1:40,
3. Anni Marttinen 1:54,
4. Aada Siromäki 2:02,
5. Anni Mäntymaa 2:16


P8:
1. Lauri Korpela 1:05,
2. Matias Mäkelä 1:14,
3. Joona Mäenpää 1:26,
4. Atte Leskinen 1:31,
5. Juho Kauppi 1:52,
6. Matias Ahtiainen 2:17,
7. Rasmus Väänänen 2:28,
8. Eemil Räisänen 2:32,
9. Peetu Vähänen 4:17


T10:
1. Saaga Siromäki 1:37,
2. Kaisa Lampela 1:42,
3. Neea Koskiniemi 1:51,
4. Inka Leskinen 2:01,
5. Malla Latvakoski 2:07,
6. Eedith Keränen 2:08,
7. Aino Mäntymaa 2:38,
8. Sini Björnholm 2:50,
9. Eve Talonen 3:02,
10. Emmi Marttinen 3:08


P10:
1. Veikka Arffman 1:39,
2. Miska Kokkonen 1:50



Tyrnävän Ahmojen 2. viikkohiihdot hiihdettiin
2.2.2015 Murrossa noin 10 asteen pakkasessa perinteisellä tyylillä.


Tulokset.  

T5  
1. Anni Pihlajaniemi 01:57

P5  
1. Alvar Saarimaa 00:43
2. Eero Pihlajaniemi 00:59

T6  
1. Hilda Siromäki 01:34

T8  
1. Alina Kyllönen 04:20
2. Aada Siromäki 04:53

P8  
1. Joona Mäenpää 03:41
2. Lauri Simola 03:52
3. Matias Mäkelä 03:57
4. Atte Leskinen 04:00
5. Rasmus Väänänen 07:38

T10  
1. Salla Tiikkaja 07:07
2. Neea Koskiniemi 07:46
3. Kaisa Lampela 08:14
4. Inka Leskinen 08:30
5. Lilja Simola 08:47
6. Saaga Siromäki 09:23

P10  
1. Veikka Arfman 08:53



VIIKKOHIIHDOT 26.1.2015 URHEILUKENTÄLLÄ
 
Viikkohiihdot pidettiin 26.1 urheilukentällä lumisissa olosuhteissa
muutaman asteen pakkasessa.
 
SarjaNroNimiLähtöTuloAikaSija
T51Alina Myllylahti0:005:175:171
P52Mauri Suoniemi1:003:022:021
T65Hertta Rajander3:004:151:151
T64Viola Härkönen2:303:551:252
T66Silja Hälinen3:306:172:473
T810Anni Marttinen1:303:191:491
T89Aada Siromäki1:002:561:562
T88Alina Kyllönen0:302:332:033
T813Linnea Mäenpää3:005:172:174
T811Sonja Hälinen2:004:332:335
T812Lumia Mäenpää2:305:052:356
T87Elvia Kämäräinen0:002:452:457
P818Matias Mäkelä6:007:031:031
P819Joona Mäenpää6:307:361:062
P817Lauri Simola5:306:451:153
P815Aukusti Sassi4:305:481:184
P814Atte Leskinen4:005:191:195
P820Juho Kauppi7:008:351:356
P816Aarne Karppinen5:006:471:477
T1022Salla Tiikkaja8:3010:131:431
T1021Inka Leskinen8:0010:072:072
T1025Kaisa Lampela10:0012:092:093
T1023Lilja Simola9:0011:142:144
T1024Saaga Siromäki9:3011:552:255
T1026Malla Latvakoski10:3013:323:026
T1028Eveliina Talonen11:3014:493:197
T1027Emmi Marttinen11:0014:403:408
P1032Veikka Arfmann14:0015:351:351
P1030Akseli Sassi13:0014:401:402
P1029Kasper Pirneskoski12:3014:572:273
P1031Eeli Kämäräinen13:3016:112:414
T1233Venla Kumpumäki14:3015:371:071
 
---------------------------------------------------------------------------------------------
Kunnanmestaruus hiihdot 19.2.2014 tulokset ( Keskusta, vapaa)


Tytöt 4
1. Hertta Rajander 1:44
2. Emilia Markus 2:07
  
Pojat 4
1. Alvar Saarimaa 2:03
2. Mauri Suoniemi 2:31
 
Tytöt 6
1. Anni Mäntymaa 1:08
  
Pojat 6  
1. Lauri Simola 0:49
2. Matias Mäkelä 0:54
3. Eelis Saarimaa 1:00
4. Atte Leskinen 1:04
5. Veini Pajala 1:14
6. Niko Kela 1:23

Tytöt 8  
1. Neea Koskiniemi 1:05
1. Erika Kujala 1:05
3. Inka Leskinen 1:06
4. Lilja Simola 1:07
5. Noora Seppänen 1:27
6. Iida Hiltunen 1:31
7. Anni Marttinen 1:32
8. Ellen Nissilä 1:42
9. Oona Juntunen 1:48
10. Aino Mäntymaa 1:57
11. Emmi Marttinen 2:06
12. Ella Limingoja 2:10
13. Eveliina Talonen 2:11

Pojat 8  
1. Joona Mäenpää 1:38
2. Alex Selonen 1:58
3. Petja Nissilä 2:42
4. Joona Perälä 3:38

Tytöt 10  
1. Kaisa Lampela 2:07
2. Salla Tiikkaja 2:12
3. Saaga Selonen 3:17
4. Henna Mourujärvi 3:42
5. Sini Björnholm 4:00

Pojat 10  
1. Olli Anttila 2:02
2. Ossian Simonson 2:08
3. Markus Mäkelä 2:10
4. Thomas Simonson 3:07

--------------------------------------------------------------------------------------

Viikkohiihdot 5.2.2014 tulokset (Murto, perinteinen):

Murron viikkohiihdoissa sivakoi perinteisellä tyylillä muutaman
asteen pakkasessa 21 reipasta hiihtäjää.
Lunta vielä kaivattaisiin perinteisen tyylin latuihin.

Tulokset:

Pojat 4:
1. Alvar Saarimaa 01:00
2. Eeli Salmi 03:15

Pojat 6:  
1. Lauri Simola 01:03
2. Matias Mäkelä 01:08
3. Atte Leskinen 01:13
4. Eelis Saarimaa 01:20
5. Rasmus Väänänen 01:32

Tytöt 8:  
1. Neea Koskiniemi 01:53
2. Lilja Simola 02:01
3. Inka Leskinen 02:10
4. Anni Marttinen 02:19
5. Saana Heikura 02:30
6. Oona Juntunen 02:32
7. Emmi Marttinen 02:45

Pojat 8:  
1. Joona Mäenpää 02:21
2. Vili Niemonen 03:32

Tytöt 10:  
1. Kaisa Lampela 02:07
2. Linnea Niskasaari 02:13
3. Ella Salmi 02:32
  
Pojat 10:  
1. Markus Mäkelä 02:16
2. Taneli Heikura 02:56

--------------------------------------------------------------------------------------


Viikkohiihdot 22.1.2014 tulokset (urheilukenttä, vapaatyyli):

Pojat 4
1 .Mauri Suoniemi 1:56

Tytöt 5 
1. Hertta Rajander 1:05

Pojat 6
1. Lauri Simola 1:08 
2. Matias Mäkelä 1:11
3. Atte Leskinen 1:25
 
Tytöt 8 
1. Erika Kujala 1:19
2. Lilja Simola 1:45
3. Inka Leskinen 2:04
4. Anni Marttinen 2:13
5. Emmi Martinen 2:20
6. Saana Heikura 2:21
7. Eve Talonen 2:37
 
Pojat 8 
1. Joona Mäenpää 2:04
2. Vili Niemonen 2:55
 
Tytöt 10 
1. Kaisa Lampela 1:26
2. Linnea Niskasaari 1:57

Pojat 10 
1. Eeli Kujala 2:04
2. Taneli Heikura 4:47