Uutiset

30.9.2019Tyrnävän Ahmat ry - Ylimääräinen kokous - Tiistaina 15.10.2019 klo 18.30Lue lisää »12.9.2019Tyrnävän frisbeegolfin kunnanmestaruuskilpailut la 21.9.2019 klo 10 alkaenLue lisää »19.8.2019Tyrnävän Ahmojen sääntömääräinen syyskokous 2019 Tiistaina 3.9.2019 klo 19.00 Kunnantalon kahviossaLue lisää »11.5.2019Kunnanmestaruusmaastojuoksut 15.5.2019 klo 18.00Lue lisää »21.4.2019Tyrnävän Ahmat ry:n sääntömääräinen kevätkokous pidetään Tyrnävällä Kunnantalon kahvihuoneessa keskiviikkona 8.5.2019 klo 18.30.Lue lisää »

Tyrnävän kunnanmestaruudet hiihdossa ratkottiin maanantaina 16.2.2015 keskustan urheilukentällä vapaalla tyylillä.

Reippaita pieniä hiihtäjiä oli saapunut kisoihin mukava määrä, vaikka pienimpien sarjaan olisi mukaan mahtunut haastajiakin!

 

Tulokset:

T4: 1. Linnea Räisänen 3:18


P5: 1. Mauri Suoniemi 2:02


T5: 1. Sanni Vähänen 2:51


T6:
1. Hertta Rajander 1:55,
2. Emilia Markus 2:28,
3. Hilda Siromäki 2:40,
4. Silja Hälinen 3:55


T8:
1. Helmi Pöllänen 1:37,
2. Alina Kyllönen 1:40,
3. Anni Marttinen 1:54,
4. Aada Siromäki 2:02,
5. Anni Mäntymaa 2:16


P8:
1. Lauri Korpela 1:05,
2. Matias Mäkelä 1:14,
3. Joona Mäenpää 1:26,
4. Atte Leskinen 1:31,
5. Juho Kauppi 1:52,
6. Matias Ahtiainen 2:17,
7. Rasmus Väänänen 2:28,
8. Eemil Räisänen 2:32,
9. Peetu Vähänen 4:17


T10:
1. Saaga Siromäki 1:37,
2. Kaisa Lampela 1:42,
3. Neea Koskiniemi 1:51,
4. Inka Leskinen 2:01,
5. Malla Latvakoski 2:07,
6. Eedith Keränen 2:08,
7. Aino Mäntymaa 2:38,
8. Sini Björnholm 2:50,
9. Eve Talonen 3:02,
10. Emmi Marttinen 3:08


P10:
1. Veikka Arffman 1:39,
2. Miska Kokkonen 1:50



Tyrnävän Ahmojen 2. viikkohiihdot hiihdettiin
2.2.2015 Murrossa noin 10 asteen pakkasessa perinteisellä tyylillä.


Tulokset.  

T5  
1. Anni Pihlajaniemi 01:57

P5  
1. Alvar Saarimaa 00:43
2. Eero Pihlajaniemi 00:59

T6  
1. Hilda Siromäki 01:34

T8  
1. Alina Kyllönen 04:20
2. Aada Siromäki 04:53

P8  
1. Joona Mäenpää 03:41
2. Lauri Simola 03:52
3. Matias Mäkelä 03:57
4. Atte Leskinen 04:00
5. Rasmus Väänänen 07:38

T10  
1. Salla Tiikkaja 07:07
2. Neea Koskiniemi 07:46
3. Kaisa Lampela 08:14
4. Inka Leskinen 08:30
5. Lilja Simola 08:47
6. Saaga Siromäki 09:23

P10  
1. Veikka Arfman 08:53



VIIKKOHIIHDOT 26.1.2015 URHEILUKENTÄLLÄ
 
Viikkohiihdot pidettiin 26.1 urheilukentällä lumisissa olosuhteissa
muutaman asteen pakkasessa.
 
SarjaNroNimiLähtöTuloAikaSija
T51Alina Myllylahti0:005:175:171
P52Mauri Suoniemi1:003:022:021
T65Hertta Rajander3:004:151:151
T64Viola Härkönen2:303:551:252
T66Silja Hälinen3:306:172:473
T810Anni Marttinen1:303:191:491
T89Aada Siromäki1:002:561:562
T88Alina Kyllönen0:302:332:033
T813Linnea Mäenpää3:005:172:174
T811Sonja Hälinen2:004:332:335
T812Lumia Mäenpää2:305:052:356
T87Elvia Kämäräinen0:002:452:457
P818Matias Mäkelä6:007:031:031
P819Joona Mäenpää6:307:361:062
P817Lauri Simola5:306:451:153
P815Aukusti Sassi4:305:481:184
P814Atte Leskinen4:005:191:195
P820Juho Kauppi7:008:351:356
P816Aarne Karppinen5:006:471:477
T1022Salla Tiikkaja8:3010:131:431
T1021Inka Leskinen8:0010:072:072
T1025Kaisa Lampela10:0012:092:093
T1023Lilja Simola9:0011:142:144
T1024Saaga Siromäki9:3011:552:255
T1026Malla Latvakoski10:3013:323:026
T1028Eveliina Talonen11:3014:493:197
T1027Emmi Marttinen11:0014:403:408
P1032Veikka Arfmann14:0015:351:351
P1030Akseli Sassi13:0014:401:402
P1029Kasper Pirneskoski12:3014:572:273
P1031Eeli Kämäräinen13:3016:112:414
T1233Venla Kumpumäki14:3015:371:071
 
---------------------------------------------------------------------------------------------
Kunnanmestaruus hiihdot 19.2.2014 tulokset ( Keskusta, vapaa)


Tytöt 4
1. Hertta Rajander 1:44
2. Emilia Markus 2:07
  
Pojat 4
1. Alvar Saarimaa 2:03
2. Mauri Suoniemi 2:31
 
Tytöt 6
1. Anni Mäntymaa 1:08
  
Pojat 6  
1. Lauri Simola 0:49
2. Matias Mäkelä 0:54
3. Eelis Saarimaa 1:00
4. Atte Leskinen 1:04
5. Veini Pajala 1:14
6. Niko Kela 1:23

Tytöt 8  
1. Neea Koskiniemi 1:05
1. Erika Kujala 1:05
3. Inka Leskinen 1:06
4. Lilja Simola 1:07
5. Noora Seppänen 1:27
6. Iida Hiltunen 1:31
7. Anni Marttinen 1:32
8. Ellen Nissilä 1:42
9. Oona Juntunen 1:48
10. Aino Mäntymaa 1:57
11. Emmi Marttinen 2:06
12. Ella Limingoja 2:10
13. Eveliina Talonen 2:11

Pojat 8  
1. Joona Mäenpää 1:38
2. Alex Selonen 1:58
3. Petja Nissilä 2:42
4. Joona Perälä 3:38

Tytöt 10  
1. Kaisa Lampela 2:07
2. Salla Tiikkaja 2:12
3. Saaga Selonen 3:17
4. Henna Mourujärvi 3:42
5. Sini Björnholm 4:00

Pojat 10  
1. Olli Anttila 2:02
2. Ossian Simonson 2:08
3. Markus Mäkelä 2:10
4. Thomas Simonson 3:07

--------------------------------------------------------------------------------------

Viikkohiihdot 5.2.2014 tulokset (Murto, perinteinen):

Murron viikkohiihdoissa sivakoi perinteisellä tyylillä muutaman
asteen pakkasessa 21 reipasta hiihtäjää.
Lunta vielä kaivattaisiin perinteisen tyylin latuihin.

Tulokset:

Pojat 4:
1. Alvar Saarimaa 01:00
2. Eeli Salmi 03:15

Pojat 6:  
1. Lauri Simola 01:03
2. Matias Mäkelä 01:08
3. Atte Leskinen 01:13
4. Eelis Saarimaa 01:20
5. Rasmus Väänänen 01:32

Tytöt 8:  
1. Neea Koskiniemi 01:53
2. Lilja Simola 02:01
3. Inka Leskinen 02:10
4. Anni Marttinen 02:19
5. Saana Heikura 02:30
6. Oona Juntunen 02:32
7. Emmi Marttinen 02:45

Pojat 8:  
1. Joona Mäenpää 02:21
2. Vili Niemonen 03:32

Tytöt 10:  
1. Kaisa Lampela 02:07
2. Linnea Niskasaari 02:13
3. Ella Salmi 02:32
  
Pojat 10:  
1. Markus Mäkelä 02:16
2. Taneli Heikura 02:56

--------------------------------------------------------------------------------------


Viikkohiihdot 22.1.2014 tulokset (urheilukenttä, vapaatyyli):

Pojat 4
1 .Mauri Suoniemi 1:56

Tytöt 5 
1. Hertta Rajander 1:05

Pojat 6
1. Lauri Simola 1:08 
2. Matias Mäkelä 1:11
3. Atte Leskinen 1:25
 
Tytöt 8 
1. Erika Kujala 1:19
2. Lilja Simola 1:45
3. Inka Leskinen 2:04
4. Anni Marttinen 2:13
5. Emmi Martinen 2:20
6. Saana Heikura 2:21
7. Eve Talonen 2:37
 
Pojat 8 
1. Joona Mäenpää 2:04
2. Vili Niemonen 2:55
 
Tytöt 10 
1. Kaisa Lampela 1:26
2. Linnea Niskasaari 1:57

Pojat 10 
1. Eeli Kujala 2:04
2. Taneli Heikura 4:47